'Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması' tüm hızıyla devam ediyor

Ağrı'da düzenlenen 'Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması' çerçevesinde hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

'Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması' tüm hızıyla devam ediyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

“Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması” için büyük final hazırlıkları sürüyor. 

Ağrı Valiliği'ne bağlı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hayrettin Atmaca Sağlık, Eğitim ve Teknoloji Geliştirme Vakfı arasında il genelindeki ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ''Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması'' ön eleme turunda başarılı olan 20 okuldaki öğrenciler, öğretmenleri gözetiminde projelerine devam ediyor. 

 İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim gören tüm ortaokul ve lise öğrencilerinin teknolojik tasarımlar yapmaya teşvik edilmesi, teknolojiye olumlu yönde ilginin artırılması ve mesleki becerilerinin geliştirilmesi amaçlanan yarışmanın büyük finali, Mayıs ayında düzenlenecek.

Araştırma ve Geliştirme Merkezinde çalışmalarını öğretmenlerin gözetiminde devam eden öğrencilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, öğretmen ve öğrencilerden yürütülen çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aldı, bir süre görüştü.

Öğretmen ve öğrencilere çalışmalarında başarılar dileyen Kökrek, "Öğrencilerimizin her birinin ayrı ayrı kişiliklere sahip olduğu bilinciyle ve kendilerine özgü meziyetleri ortaya çıkarıp onların yetenek ve idealleri doğrultusunda en iyi şekilde eğitim alabilmeleri için uğraş vereceğiz. Çocuklarımızın kendi kişisel özellikleri göz önünde bulundurarak, her türlü gelişimlerini tamamlaması için onların her zaman yanında olacağız. Edindikleri bilgileri yaşamlarında uygulamaları için sürekli onları destekleyerek daima arkalarında durmayı ihmal etmeyeceğiz. Böylece ülkemizin her bir çocuğunun kendisine, çevresine ve insanlığa faydalı olacak hale gelene dek onların üzerinden elimizi çekmeyeceğiz." diye konuştu. 

Bakmadan Geçme