• Haberler
  • Erzurum
  • 'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek' için yarıştılar

'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek' için yarıştılar

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Türkiye'de tüm okullarda uygulamaya geçirilen, bu yıl 12.si düzenlenen, görsel ve edebî alanda eserlerin ödüllendirildiği Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışmasının Erzurum etabı sonuçlandı.

'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek' için yarıştılar
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Türkiye’de tüm okullarda uygulamaya geçirilen, bu yıl 12.si düzenlenen, görsel ve edebî alanda eserlerin ödüllendirildiği "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması"nın Erzurum etabı sonuçlandı.

"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması"; Millî Eğitim Bakanlığı, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokol doğrultusunda her yıl Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ilk, orta ve lise kademelerinde örgün eğitim veren okullarda gerçekleştiriliyor.

"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması"nın Erzurum etabının ödül töreni Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirildi. Ödül törenine İl Millî Eğitim Müdür Yakup Yıldız, Yeşilay Erzurum Şube Başkanı Emirhan Tanay, idareci, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı. Görsel Sanatlar, Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri ile Yeşilay temsilcilerinden oluşan jüri tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışmasında Görsel Eserler alanında ilkokullar arasında Köprüköy Yağan Cumhuriyet İlkokulundan Sümeyya Yeğen, ortaokullarda Olur TOKİ Yatılı Bölge Ortaokulundan Rabia Alver, liselerde ise Yakutiye Rabia Hatun Anadolu İmam Hatip Lisesinden Ebrar Onay 1. oldu.

Edebî eser alanında ise ortaokullarda Karayazı Ağaçlı İsa Orman Ortaokulundan Nehir Oran, liselerde Oltu Fen Lisesinden Sinem Şimşek 1. oldu. Yarışmada 1. olan öğrencilere çeşitli ödüller verildi. Öğrencilerin ödülleri İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız tarafından takdim edildi. İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız yarışmada ödül alan öğrencileri tebrik edip öğrenim hayatlarında başarılar diledi. Ödül töreni hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

Bakmadan Geçme