'Eğitimde İş Birliği' protokolü imzalandı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 'Eğitimde İş Birliği' protokolü imzalandı.

'Eğitimde İş Birliği' protokolü imzalandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Eğitimde İş Birliği” protokolü imzalandı.

Dekan Prof. Dr. Mücahit Kağan ve İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ile dekanlık makamında iş birliği protokolü imzalamak üzere bir araya geldi. Toplantı da dekan yardımcıları Prof. Dr. Erdem Yavuz ve Doç. Dr. Alper Kaşkaya’da hazır bulundu. Protokol ile Erzincan ilindeki Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda eğitim kalitesini artırmak için belirlenen alanlarda ve diğer uygun alanlarda planlı çalışmalar yaparak öğrencilerin başarısını artırmaktır. Bu çerçevede, eğitim programlarının iyileştirilmesi, öğretmenlerin yetkinliklerinin artırılması, mezun öğretmen adaylarına pratik deneyim kazandırılması ve ailelerin gelişimine destek sağlanması için iş birliği ve koordinasyon sağlamaktır. Ayrıca bilimsel faaliyetlerin desteklenmesi adına da EBYU Etik Kurumlarından alınacak izinlerle doğrudan ilgili kurumlarla (resmi ve özel eğitim kurumları) iletişim kurulabilme imkanı da protokolde yer almıştır. Bu protokol, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Eğitim Fakültesi arasında yapılan iş birliğiyle eğitimin niteliğini artırmayı ve hizmetlerin geliştirilmesini amaçlamakta.

Bakmadan Geçme