'Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı Rehber ve Etkinlik' kitabı ilk 20'de yer aldı

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) Cumhuriyet'in 100. yılına özel hayal gücü sınır tanımayan öğrenci ve öğretmenlere ait başarı hikayeleri ile iyi uygulama örneklerinin yer aldığı Maarifin Yüz Akı e-dergisinde, 'Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı Rehber ve Etkinlik' kitabı projesi ilk 20'de yerini aldı.

'Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı Rehber ve Etkinlik' kitabı ilk 20'de yer aldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) Cumhuriyet’in 100. yılına özel hayal gücü sınır tanımayan öğrenci ve öğretmenlere ait başarı hikayeleri ile iyi uygulama örneklerinin yer aldığı "Maarifin Yüz Akı" e-dergisinde, ‘Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı Rehber ve Etkinlik’ kitabı projesi ilk 20’de yerini aldı.

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) yapılan açıklamada, MEB Strateji Geliştirme Başkanlığınca yayımlanan "Maarifin Yüz Akı" e-dergisinde, yenilikçi çözümler üreten, hayal gücü sınır tanımayan öğrenci ve öğretmenlere ait başarı hikayeleri, fark oluşturan proje çalışmaları ve ilham verici uygulama örneklerinin yer aldığı belirtildi. Açıklamada, “Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı birimleri ile birlikte hareket edilerek toplam 10 binin üzerinde iyi uygulama incelendi. Türkiye’nin tüm illerinden, farklı branş ve kademelerden öğretmen kategorisinde 20, öğrenci kategorisinde 54 ve eğitim kurumları kategorisinde 26 çalışma olmak üzere toplam 100 iyi uygulama örneğine yer verildi. 2021 yılında Bitlis’in Tatvan ilçesinde görev yapan Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mihraç Kulu’nun, kendi imkanlarıyla çocuklara yönelik çıkardığı ‘Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı Rehber ve Etkinlik’ kitabı projesi de MEB Cumhuriyet’in 100. yılına özel ‘Maarifin Yüz Akı’ e-dergisindeki 20 başarılı örnek proje arasında yer aldı” denildi.

Yaptığı projeyle MEB’in Cumhuriyet’in 100. yılına özel yayınladığı "Maarifin Yüz Akı" dergisinde 10 bin proje içerisinde ilk 20’ye giren öğretmen arasında bulunmanın gururunu yaşadığı belirten Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mihraç Kulu, bu süreçte başta eşi olmak üzere destek verenlere teşekkür etti.

Bakmadan Geçme